pres
18 بهمن 1401 - 13:09

جان‌ باختن ۷ کشتی‌گیر ترکیه‌ای در زلزله مهیب این کشور

در زلزله روز گذشته شهر کاهرامان ماراش ترکیه، هفت کشتی‌گیر این کشور جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در پی وقوع دو زلزله مهیب در شهر کاهرامان ماراش ترکیه که تاکنون باعث جان باختن نزدیک به 3 هزار شهروند ترکیه و زخمی شدن نزدیک به 8 هزار نفر شده است، اتحادیه جهانی کشتی (UWW) اعلام کرد؛ زمین لرزه کشتی‌گیرانی را که در مسابقات بین‌المللی کشتی در شهر کاهرامان ماراش شرکت کرده بودند، تحت‌تاثیر قرار داده است. جدیدترین گزارش‌ها حاکی از آن است که تیم‌هایی از فرانسه، کوزوو و ازبکستان از مناطق آسیب دیده به مناطق امن منتقل شده‌اند. با این حال هفت کشتی‌گیر ترکیه‌ای جان خود را از دست داده‌اند و بسیاری از آنها هنوز در اثر همین زمین لرزه مفقود هستند.

نناد لالوویچ رئیس صربستانی اتحادیه جهانی کشتی در این خصوص گفت: شنیدن اینکه زمین لرزه‌ها جان بسیاری را گرفته ویرانگر است و ما عمیقاً متأسفیم که هفت کشتی‌گیر شجاع در میان قربانیان بسیار این حادثه هستند. برای خانواده‌ها دعا می‌کنم و خانواده کشتی حمایت خود را از مردم ترکیه و سوریه در این روزهای سخت اعلام می‌کند.

طاها آکگول کشتی‌گیر نامدار ترکیه و قهرمان المپیک روز گذشته با انتشار یک استوری در حساب کاربری رسمی‌اش‌ در شبکه اجتماعی «اینستاگرام» نوشته بود: «ساختمانی که 30،‌40 کشتی‌گیر ما در باشگاه کشتی کاهرامان‌ ماراش در آن اقامت داشتند ویران شده است، ورزشکاران ما زیر آوار هستند، منتظر کمک فوری هستیم، خدای من، کمکم کن!».

زلزله‌ای به‌قدرت 7.4 ریشتر صبح روز گذشته (دوشنبه) در شهر کاهرامان ماراش واقع در جنوب کشور ترکیه به وقوع پیوست و در شهرهای جنوبی این کشور از جمله قازیان‌تپ، مالاتیا، دیاربکیر، آدانا، عثمانیه و حاتای نیز احساس شد و خرابی‌های زیادی به بار آورد. در ادامه پس‌لرزه‌هایی هم رخ داد تا اینکه ساعت 14 امروز دومین زلزله مهیب شهر کاهرامان ماراش را با قدرت 7.6 لرزاند تا اوضاع پیچیده‌تر از قبل شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1024614