pres
18 بهمن 1401 - 16:38

بازگشت 199 طرح راکد به چرخه تولید خراسان جنوبی

استاندار خراسان جنوبی، ۳۶۰ واحد راکد، تعطیل و نیمه تعطیل در استان وجود داشت که با هم افزایی بین دستگاه های اجرایی ، مسئولان و نمایندگان مجلس ۱۹۹ واحد هم اکنون فعال شده است.

خبرگزاری فارس- خراسان جنوبی؛ جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی، امروز در جمع خبرنگاران و در حاشیه مراسم بهره برداری از باتری های ۳ و ۴ کارخانه کک شهرستان طبس اظهار داشت: با استقرار دولت سیزدهم، نهضت فعال سازی طرح های راکد در خراسان جنوبی نیز آغاز شده و با جدیت دنبال می شود.

وی افزود:۳۶۰ واحد راکد، تعطیل و نیمه تعطیل در استان وجود داشت که با هم افزایی بین دستگاه های اجرایی ، مسئولان و نمایندگان مجلس ۱۹۹ واحد هم اکنون فعال شده است.

وی یادآور شد: یکی از این واحدها کک طبس بود که با یک سوم ظرفیت کار می کرد و امروز علاوه بر تکمیل ظرفیت های قبلی، شاهد آغاز به کار بخش‌های دیگر هم هستیم. استاندار با اشاره به اینکه فعال سازی کک طبس از خواسته‌های مردم در سفرهای استانی بوده گفت: قبلاً باتری یک و ۲ کک طبس با یک سوم ظرفیت کار می کرد که با پیگیری‌های مختلف باتری های قبلی به ظرفیت ۱۰۰ درصد رسید و امروز شاهد افتتاح باتری سه و چهار در این مجموعه هستیم که اعتبار آن بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان است. وی ادامه داد: از بین هزار و ۲۵۲ پروژه ای که همزمان با دهه فجر در سطح استان افتتاح و کلنگ زنی می شود سهم شهرستان طبس ۹۸ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۵۸ میلیارد تومان است .

قناعت عنوان کرد: از این تعداد ۸۹ پروژه افتتاح می‌شود که ۷۳ پروژه شهری و ۱۶ پروژه روستایی است.

وی با اشاره به کلنگ زنی ۹پروژه در شهرستان طبس هم گفت: از این تعداد هفت پروژه شهری و دو پروژه روستایی است.

استاندار تصریح کرد: پروژه تأمین برق سایت ۵۰ هکتاری طرح نهضت ملی مسکن به نمایندگی دیگر پروژه‌های شرکت برق امروز در شهرستان طبس افتتاح شد که اعتبار آن بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان است.

وی عنوان کرد: پروژه گاز سایت ۷۹ هکتاری نهضت ملی مسکن و گازرسانی به ۳۲ روستا نیز افتتاح شد که مجموع اعتباری این پروژه‌ها ۲۰۹ میلیارد تومان است.

عملی شدن یک قول

قناعت ادامه داد: در سفر دوره قبل به مردم شریف شهرستان طبس در خصوص احداث باند دوم طبس به جوخواه قول دادیم و امروز عملیات اجرایی آن به طول هفت کیلومتر با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان آغاز شد .

وی تصریح کرد: خوابگاه کارگران معدنجو با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان، بخش آی سی یو و آشیانه بالگرد در شهرستان طبس با اعتبار هشت میلیارد تومان هم افتتاح خواهد شد. استاندار همچنین گفت: در آستانه نزدیک شدن به روز ۲۲ بهمن جهانیان به اقدام انقلاب اسلامی در چهل و چهارمین سالگرد پیروزی، چشم دوخته اند.

خلق حماسه ای دیگر

وی افزود: به طور قطع امسال هم شاهد حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن خواهیم بود تا حماسه دیگری خلق شود.

قناعت با اشاره به این که دهه فجر فرصت مناسبی برای بیان دستاوردهای نظام است عنوان کرد: علاوه بر افتتاح و کلنگ زنی پروژه ها در ایام دهه فجر می توان به بیان گزارش در حوزه های مختلف پرداخت.

انتهای پیام/۳۶۳۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 1025343